fbpx

Znáte tajemství Banči?

Co je to Bancha?
Banča /Bancha – japonsky „běžný čaj“/ je japonský zelený čaj s lahodnou chutí a jedinečnou výraznou vůní slámy. Sklízí se v období pozdního sběru – obvykle v říjnu, z rostliny „Camellia Japonica“, ze které se již sklidily mladší a jemnější lístky pro čaj vyšší kvality. Banča je běžně používaný čaj v Japonsku. Vzhledem k menšímu množství theinu, se čaj běžně pije v době oběda místo vody.

Jaké výhody v sobě ukrývá čaj Bancha?
Bancha má vysokou schopnost aktivovat metabolismus a velké čistící účinky na játra. Při přípravě Bancha čaje dochází k uvolnění velkého množství minerálních látek, jako např. vápník, hořčík, mangan a železo. Tak jako jiné zelené čaje, tak i bancha je bohatým zdrojem antioxidantů (především katechinů), které ničí volné radikály související s mnoha chorobami.

Benefity tohoto čaje:
– Snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, předchází infarktu a mrtvici
– Podporuje imunitu
– Čistí organismus
– Zpomaluje některé druhy rakoviny (jícnu, slinivky, močového měchýře, vaječníků)
– Posiluje zubní sklovinu, chrání před paradentózou
– Zlepšuje náladu, stimuluje nervový systém, odbourává stres
– Štěpí tělesné tuky, je vhodný pro redukční diety
– Neutralizuje překyselení organismu, působí zásadotvorně, upravuje trávení

Kdy pít Banču?
Čaj je vhodný po fyzické práci a sportu k doplnění velkého množství tekutin, jako lék ke zlepšení zdravotních problémů a jako osvěžující a zdravý nápoj v průběhu celého dne.

Jak si čaj správně připravit?
Stejně jako v případě jiných zelených čajů, se voda nepřivádí až k varu. Ideální teplota vody je 80C. Voda se zalije do šálků a přidá se sítko s Bancha čajovými lístky. Louhujte 2-3 minuty do světlé zelenožluté barvy (čajové lístky se mohou použít k louhování i vícekrát). Bancha zelený čaj nevyžaduje sladidla. Pokud opravdu chcete osladit, použijte organický med.

Kontraindikace
Nejsou známy žádné kontraindikace při použití tohoto druhu, kromě těch, které jsou spojovány s klasickým zeleným čajem. Kombinace léků na ředění krve (antikoagulancia – warfarin, heparin) a zeleného čaje může způsobit vyšší krvácivost.

Chcete také pít Banču? Přejděte na produkt Japonský zelený čaj bio Bancha Foglie.