fbpx

Těstoviny a fazole

Těstoviny a fazole je klasický pokrm z oblasti Toskánska, který je ideální pro podzimní a jarní období. Připravuje se v různých podobách, ale tento bio recept je ten správný.

Doba přípravy: 45 minut

INGREDIENCE PRO 4 OSOBY:
500g bílé fazole (doporučuji již připravené bio bílé španělské fazole natural v nálevu)
100g zbytku těstovin (nalámané špagety nebo špaldové Tempestina do polévky)
400g loupaná rajčata
2 stroužky česneku
1 střední cibule
1 větší mrkev
100g celer
5 lístků šalvěj
1/2 kávové lžíce muškátový oříšek
olivový olej extra panenský
sůl Trapani bio, pepř

POSTUP:
Bio recept na těstoviny a fazole je „klasika“ z Toskánska, kterou podávají zejména na jaře a na podzim. K dosažení vynikající chuti je však důležité dodržet správný postup a hlavně kvalitní ingredience.

V hrnci si připravíme olivový olej a 2 lehce rozdrcené stroužky česneku, které osmahneme a potom odstraníme. Dále do hrnce vložíme nakrájenou cibuli, omytou zeleninu nakrájenou na malé kousky, přidáme šalvěj, muškátový oříšek a trochu pepře. Smažíme do zlatova asi 10 minut, potom přidáme rajčata a vaříme dalších 15 minut za občasného míchání. Bíle fazole slijeme od nálevu a vložíme do hrnce. Protože jsou fazole již připravené, stačí je vařit cca 10 minut. Když je vše takto uvařené, odstavíme hrnec a obsah důkladně rozmixujeme. Bude potřeba přidat trochu vařící vody, polévka by měla dostat konzistenci krému. Takto rozmixovanou polévku vrátíme na sporák, přidáme obsah těstovin a pomalu přivedeme k varu. Jde již jen dostat těstoviny na „al dente“. Po cca 6 minutách je polévka hotova. Můžeme trochu dosolit a ozdobit petrželkou. Ihned podáváme a nezapomeneme zakapat olivovým olejem extra vergine.

Dobrou chuť
Petr Líbal
BIO-PRO

testoviny a fazole