fbpx

Končíte s kojením? A víte jak ochránit dítě před pesticidy skrytými v potravinách?

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje matkám kojit své miminko minimálně šest měsíců. Především z toho důvodu, že nejzdravějším jídlem na světě pro kojence je právě mateřské mléko! Dříve nebo později je však potřeba po této dobrotě pozvolna přejít na pevnou stravu.

Obvykle se začíná s jablkem nebo mrkví..a jinými druhy ovoce či zeleniny v rozmixované vařené nebo syrové podobě nebo ve formě čerstvých šťáv. V této fázi rodiče začínají pochybovat: Dáváme svému dítěti opravdu zdravé jídlo, bohaté na živiny?

Podle odborníků na výživu z Centra dětské výživy na univerzitě v Římě není třeba se znepokojovat. Dětská výživa a příkrmy určené pro děti jsou vystaveny přísným pravidlům, mnohem větším než u potravin určeným pro dospělé. Právní předpisy na potraviny vyráběné pro kojence jsou natolik omezující, aby byla zaručena vysoká úroveň bezpečnosti s ohledem na hodnoty znečišťujících látek.

Rozdíl nastává, pokud rodiče připraví dítěti jídlo z ovoce, zeleniny a ostatních produktů určených ke spotřebě pro dospělé nebo dítěti dají přesně stejné jídlo jako sobě. V těchto případech se důrazně doporučuje volit biopotraviny k zaručení vyšší bezpečnosti.

Biopotraviny jsou ve skutečnosti nejlepší a nejkvalitnější, zejména co se týká splnění hygienických norem. Ekologické zemědělství má tu výhodu, že eliminuje kontaminaci produktů pesticidy a zaručuje vyšší bezpečnost. Mnoho chemikálií používaných v nynějším zemědělství je skutečně spojeno se zvýšeným rizikem vzniku degenerativních onemocnění a neslavný glyfosát, nejpoužívanější herbicid, byl nedávno klasifikován Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny jako “pravděpodobný karcinogen”.

Ačkoli nebezpečí se týká zejména zaměstnanců pracujících v zemědělství, odborníci radí omezit v co největší míře přímý kontakt mezi dětmi a těmito látkami, jejichž zbytky se často vyskytují v životním prostředí – například v podzemní vodě –  a mají tendenci se hromadit v našich organismech.

To je důvod, proč vám BIO-PRO pečlivě vybírá ekologické suroviny a certifikované výrobní společnosti, především italské, tak, aby získal a poskytoval ty nejlepší výrobky, neboť jde o zdraví lidí – dospělých i dětí.